A Rexas Finance egy újabb ICO projekt, amivel jó eséllyel találkozhattál a magyar médiában is. A Rexas whitepaperje szerint egy a projekt egy új RWA (real-world asset tokenization) platform létrehozásáról szól, ahol a felhasználók kedvükre hozhatnak létre saját RWA tokeneket. A projekt emellett magában foglalja az alapötlethez sehol se kapcsolódó NFT-k generálását és kereskedését, valamint egy mesterséges intelligencia alapú smart contract auditáló rendszert és DeFi kereskedési platformot is.
Saját bevallásuk alapján 38 millió dolláros tőkebevonást sikerült összegyűjteniük. Ez vagy igaz vagy nem, de mivel ezt semmilyen dokumentummal nem tudták alátámasztani, hajlunk arra hogy nem.
Hogy borzasztóan nagy red flagek vannak a projektben, az nem kérdés. Természetesen jogilag nem jelenhetjük ki semelyik projektről hogy csalás amíg nincs egyértelmű bizonyítékunk arra, hogy az ügyfelek meg lettek károsítva, így most sem tesszük. Csupán felsorakoztatunk jó pár érvet, hogy miért maradj távol a Rexas Finance presale tokentől, és miért ne hidd el egy szavát sem azoknak az oldalaknak, akik a Rexas-t hirdetik.
Nyilvánosan kikutatható adat, hogy a rexas.com domaint fél éve, augusztusban regisztrálták a namecheapnél, előtte a projektről nem volt említés az interneten. A weboldal ugyanaz a tömegtermék, mint amit más csaló projekteknél megszokhattunk, látványosan hasonlító designelemekkel, így feltételezhető, hogy ugyanazon csapat áll mögötte, akik a BlastUp-ot, a Green Bitcoin-t és hasonló enyhén szólva is necces projekteket elindították. Zárójel: A Green Bitcoin árfolyama első cikkünk megjelenése óta több mint 90 százalékot zakózott, ha érdekel a téma, itt találod a részleteket:
A Rexas célja feltételezhetően hasonló az elődjeihez: egy jól csengő üzenettel (RWA) megszólítják a laikus befektetőt, akinek adnak egy korai befektetési lehetőséget (presale / ICO), majd a média lefizethető részében fizetett cikkekkel próbálják elhitetni, hogy a projektjük százszoros megtérülést hoz, valamint listázva lesz. Mivel a garantált profitra vonatkozó ígéretek nem a projekt oldalán hangzanak el, nehezebb őket felelősségre vonni, az őket hirdető média pedig zsebre rakja a pénzt és mossa a kezeit hosszú disclaimerekekkel.
Szóval vissz a red flagekhez:
Nincs nyilvánosságra hozva, kik a valódi emberek a Rexas mögött
A projekt whitepaper-jéről lerí, hogy teljes egészében AI generált
12 körös presale, talán pont azért hogy jobban meg lehessen fejni azt a tehenet és el lehessen húzni addig amire az emberek érdektelenné válnak
A Rexas Finance médiakampányában "Új Solanaként" aposztrofálják magukat
A Rexas Finance az hirdeti magáról, hogy átment a Certik biztonsági auditján, ez viszont messze félrevezető. Az audit nem magára a projektre, hanem az ERC-20 tokenre vonatkozik, aminek semmilyen gyakorlati jelentősége nincs.
Valójában nyilvánosan semmilyen olyan kód nem elérhető, ami azt igazolná hogy a projekt fejlesztése egyáltalán elindult volna.
Hogyan ússzam meg a hasonló projekteket?
Elsőként azzal a mentalitással, hogy minden amiről nem tudsz saját magad meggyőződni, hogy őszinte, valódi kommunikáció, arról feltételezd hogy hazugság. Főleg egy olyan szektorban, ahol legalább 10-ből 9 ICO egyszerű scam.
Másodszor pedig ha korai fázisú befektetéseket keresel, várd meg amíg azok listázva lesznek egy nagyobb kriptótőzsdén. Akkor a kriptótőzsde csapata is tüzetesen átvizsgálja őket, és egy óriási szűrőt jelent, sokkal jelentősebbet, mint amit bárki maga meg tudna otthon csinálni. A Bybit kriptótőzsdén a korai szakaszban befektethető projektek széles skáláját találod, legutóbb amikor néztük, több mint 500 lowcap projekt volt listázva, a megfelelő háttérmunka elvégzése után. Megköszönjük, ha a mi ajánlásunkra regisztrálsz a Bybit kriptótőzsdére ezen a linken. A Bybit és a Bullmarket Hungary közös promóciója keretében ehhez most akár 5000 dollárnyi befizetési bónuszt és kereskedési díjkedvezményt, valamint ingyenesen igényelhető Bybit bankkártyát tudunk nyújtani.