A hét legnagyobb bejelentése a MasterCard kártyacégtől érkezett, akik a Chainlinkkel, a ZeroHash-sel és más blockchain cégekkel együttműködve egy olyan innovatív szolgáltatást fejlesztettek, mely lehetővé teszi hogy közvetlenül a MasterCard bankkártyával vásárolhass kriptovalutát - köztes cégek közbeiktatása nélkül.
A MasterCard 3 és fél milliárd ügyfele ezzel direkt módon szerezhet hozzáférést a kriptópiachoz. Míg dicséretes a MasterCard teljesítménye és elhivatottsága a blockchain technológiák integrálásában, volt lehetőségünk letesztelni a végterméket, a SwapperFinance váltót.
A kép magáért beszél. És itt gyakorlatilag el is felejthetjük hogy bárkit is onboardoljunk a kriptó világba, ugyanis 7%-os díjjal senki nem fog ezen a bolygón kriptovalutát vásárolni, pláne ha vannak olyan alternatívák mint a 0,1% díjú ByBit. Apropó, gyors reklám:

Szóval amellett hogy a 7% legfeljebb a deák téri lehúzós ATM-mel száll versenybe, mégcsak nem is anonim (tekintettel arra hogy MasterCard kártyát szerezni értelemszerűen KYC-hoz kötött), és mégcsak nem is támogatja a legnépszerűbb blokkláncot, a Bitcoint. Amennyiben bitcoint szeretnénk vásárolni a MasterCard és a Chainlink megoldásával, WBTC-t tudunk szerezni az Ethereum láncon, majd extra díjakért cserében később bridge/unwrap művelettel átváltani.
Ha ezt nem akarjuk megcsinálni - vagy netalántán nem tudjuk megcsinálni, hiszen ne felejtsük el hogy az egész rendszer vadiúj embereket hivatott bevonzani a kriptó világba, elküldhetjük a frissen vásárolt kriptovalutánkat egy kriptovaluta váltóra (hello Bybit), ahol 0,1% -ért átválthatjuk bármire, és a minimális hálózati díjakat leszámítva ingyen kiutalhatjuk bárhova. De ha ezt megtettük, miért volt szükség a Swapper Finance-re?
Összességében, az elkézelés jó volt, de projekt több sebből vérzik. Továbbra is várjuk hogy valaki előálljon egy tisztességes (értsd: 2% alatti) árazással!