Átfogó stablecoin szabályozási tervezetet nyújtott be a Bank of England. A tervezet a Bank of England hatáskörébe helyezné az angol fontban denominált stablecoinok kibocsátását és ellenőrizését, míg a szélesebb kriptópiac felügyeleti tevékenységét az FCA látná el.
A lépéssel pont kerülhetne a ködös jogi viták végére, és a specifikusan kriptóra íródott jogszabályokkal egyértelművé válna egy, a fejlődés alapjául szolgáló új jogi környezet.
Amerikában hasonló leosztás tervezete van kialakulóban, ahol a dolláralapú digitális pénzkibocsátást a Fed (jegybank) felügyelete alá szeretnék terelni.
A szabályozás részeként egy új, a BOE által felügyelt blokkláncot hoznának létre a font alapú stablecoinok számára. Ez a mai ismert láncokhoz hasonlóan három fő funkciót, a pénzkibocsátást (és megsemmisítést), tranzakciók rögzítését és értékmegőrzést biztosítana és kizárólag stablecoin tranzakciókra lenne fenntartva.
A Bank of England a leendő stablecoin kibocsátók felé az alábbi feltételeket támasztja:
A stablecoinnak teljes, banki letétbe helyezett fedezettel kell rendelkeznie
A kibocsátó nem írhat jóvá kamatot a stablecoin kapcsán (azaz például a valuta nem lenne stakelhető)
Extra tőkekövetelményeket támaszt a kockázatok csökkentése érdekében
Kizárólag az Egyesült Királyságban bejegyzett cég bocsáthat majd ki GBP alapú stablecoint
Jogilag el kell választani majd a stablecoin kibocsátást más üzleti tevékenységektől
Ahogy a Chainalysis jelentése alapján megírtuk, az Egyesült Királyság Európa legtőkeerősebb kriptóbefektetői rétegét adja, Rishi Sunak miniszterelnök nemrég úgy fogalmazott, kriptó csomóponttá tenné az államot.
Az Egyesült Királyság már hónapokon belül bevezetné az új stablecoin szabályozást.