Megmutatjuk, hogyan regisztrálj az új Binance kártyaprogramba a Blackcatcard felületén. A bankkártya ingyenesen igényelhető, bizonyos feltételek mellett.
A regisztráció folyamata képekkel
Elsőként a https://webreg.blackcatcard.com/ címen kell elkezdened a regisztrációt. Ellenőrizd az URL-t, mielőtt továbblépsz! Egy 22 lépéses varázsló fogad, angol nyelven. A teljesség igényével minden mező kitöltését elmagyarázzuk, azt is ami esetleg egyértelmű.
Az első oldalon add meg a születési dátumodat nap.hó.év formátumban, alul a listából pedig válaszd ki a törvényes lakhelyed szerinti országot (Hungary (Magyarország)).
Attól függően hogy milyen országot választottál, a következő képernyőn meg fognak jelenni az elérhető szolgáltalások. Magyarország esetében
Névre szóló máltai IBAN számla
Átutalások
Cashback program
Bankkártya
Integrált kriptó szolgáltatás
Mielőtt továbbmennél, töltsd le és olvasd el a linkeken található szerződéseket és díjtáblázatot!
Szeretnénk kiemelni, hogy a Blackcatcard 15 EUR / hó inaktivitási díjjal dolgozik, azaz legalább 6 havonta egyszer legyen pénzmozgás a számládon, különben minden hónapban 15 eurót le fognak vonni az egyenlegről.
Más rejtett költséget nem találtunk, de természetesen mindig a szerződés pillanatában aláírt díjjegyzék érvényes, így mindenképpen nyisd meg és fusd át!
A két négyzetre kattintva be tudjuk pipálni, hogy megértettük és elfogadtuk a szerződést.
Ezt követőven adjuk meg a mobiltelefon számunkat! A telefonszámra egy SMS-t fogunk kapni, ahol a megérkezett hatjegyű számkódot egy felugró ablakba be kell írni.
Az emailes azonosítás hasonlóképpen működik: szintén egy hatjegyű kódot kapunk a postafiókba, amit be kell másolnunk a felugró ablakba. Érdemes lehet megnyitni a spam mappát is.
Ezután megadható egy ajánlókód, ha nincsen, akkor hagyd üresen a mezőt, ugyanúgy ingyenes lesz a kártyaigénylés kóddal és kód nélkül is.
Az alap személyes adatok menüben az első mezőben keresztnevet, a második mezőben vezetéknevet várnak, ékezetek nélkül. Majd a jelölőnégyzettel lehet kiválasztani hogy Male / Férfi vagy Female / Nő a regisztráló.
Fontos, hogy ékezetek nélkül adjuk meg a nevet, mivel a folyamat későbbi lépéseiben, a dokumentumok egyeztetésénél probléma fakadhat belőle ha nem így tettünk.
A következő oldalon az irányítószám (Postal Code) és a megye (County) kerül megadásra, majd továbblépve a születés helye szerinti ország (Country of birth) és város (City of birth).
Az érdekesebb rész a lakóhely adatainak megadásánál következik, ahol kiemelten fontos, hogy karakterről karakterre egyezzen az okmányokon szereplő címmel. Sorrendben: Város, utca, házszám, épület/ajtó.
Ha végeztünk, mehetünk tovább a személyazonosításra. A mezőből válasszuk a személyi igazolvány (ID card) vagy útlevél (passport) opciót, a Document Number alatt adjuk meg az okmány számát, majd két dátumot!
A Date of issuance mező a kiállítás dátuma, az expiry pedig a lejáraté. A pipával bejelölhető, ha a dokumentumnak nincs lejárati dátuma, ezt hagyjuk így, hiszen mindkét lehetséges magyar okmányt 5, illetve 10 évre állítják ki alapesetben.
Az Issuing authority a kiállító hatóságot jelöli, ez szereplni fog a személyi igazolványon, de általánosságba a KEK KH.
A személyi azonosító szám magyar állampolgárok esetében ugyanaz mint az előző lépésben megadott személyi igazolvány szám.
A következő felület azt kérdezi, hogy mivel foglalkozol. Ha nem vagy biztos a kategóriában, válaszd az "Other" azaz egyéb opciót. Az employment country a foglalkoztató székhelye szerinti ország. Az Estimated income pedig a havi átlagos bevétel. (Nem derül ki, hogy nettót vagy bruttót kérnek, próbáld meg belőni a neked legközelebb eső fizetési kategóriát)
Ezen a felületen tippeld meg a havi átlagos tranzakciószámodat a Blackcatcard rendszerében (a gyakorlatban semmi jelentősége nincs, csupán az ő oldalukról kötelező bekérni a jogszabályi háttér miatt).
Válaszd ki, hogy nem vagy közszereplő, nincs a családodban közszereplő, és a rokonaid között sem.
A következő oldalon arra kíváncsiak, hol adózol. a Tax ID mezőbe pedig a zöld plasztik adókártyán lévő adószámodat kell megadni.
Mivel az USA-ra a kettős adóztatás miatt más szabályok vonatkoznak, az első mezővel tudod bejelölni ha a lakóhelyed nincs az Egyesült Államokban, és az elsővel, ha igen. Előbbi esetben egy SSN-t (social security number) is meg kell adnod egy külön lépésben.
Végül csupán annyit kel kijelentened, hogy a kártyát saját neveden használod, és megértetted az összes szerződési feltételt.
Ha ez megvan, elérkeztünk a legutolsó lépéshez, ami a Blackcatcard kártya regisztrálásától elválaszt: az azonosítás.
Fogsz kapni egy QR kódot, ahol a mobiltelefonoddal jól látható fényviszonyok és tükröződés nélkül le kell fotóznod a személyi igazolványod elejét és hátulját (vagy ha útlevelet választottál a korábbi lépésben, akkor az útleveledet).
Ezután egy 3D szelfit kérnek, lehetőleg fehér háttér előtt, majd a kijelzőn megjelenő utasítások szerint néhány mozdulatot meg kell tenni hogy a teljes 3D kép elkészülhessen. Például az alkalmazás megkérhet arra hogy fordítsd el a fejed, pislogj, satöbbi.
Ha sikerült az azonosítás, egy zöld pipát kapsz és bezárhatod a mobiloldalt. Ahogy a számítógépen is megjelenik a zöld pipa, készen vagy az egész regisztrációval, és 24-48 órát várnod kell annak végleges, a Blackcatcard általi jóváhagyásáig.
Ha nem sikerült az azonosítás, efféle üzeneteket kaphatsz:
A képen nem egyezik az okmány egyik adata, korrigálás után a mobiltelefonos azonosítást is újra lehet csinálni. Ha bármilyen okból nem sikerül az adategyeztetés, a jobb alsó sarokban lévő chat menü felhoz egy élő ügyfélszolgálatot, aki segít megoldani a problémát.
A végére értél, gratulálunk az új Blackcatcard kártyádhoz!