Breaking: Norvégia és Svájc is bitcoin cégekbe fektet
2024. december 28.

Breaking: Norvégia és Svájc is bitcoin cégekbe fektet


A jelentési időszak végére egy kellemes meglepetéssel tudunk szolgálni, ugyanis újabb országok szálltak be bitcoinba.

A norvég független nyugdíjalapot kezelő Norges Bank Investment Management több úton is növelte bitcoin-kitettségét a nyár végére.

  • Microstrategy részvények vásárlásával - a NBIM a korábbi jelentéséhez képest 30%-kal növelte Microstrategy kitettségét, így már az összes forgalomban lévő MSTR részvény 0,89%-át birtokolják
  • 0,82%-os részesedést szereztek a Marathon Digital bitcoin bányászcégben
  • A Coinbase-ben szerzett részesedésüket szinte megduplázták, 0,83%-ra
  • Végül a Jack Dorsey-vezette Block-ban 1,28%-nyi részesedés is a norvégoké lett.

A svájciak tevékenységéről kevesebb információnk van, csupán a NASDAQ tőzsde nyilvános adataiból láthatjuk, a Svájci Nemzeti Bank közel félmillió MSTR részvénnyel odakerült a legnagyobb Microstrategy-holderek közé.

Svájc közel félmillió Microstrategy részvényt birtokol. (Kép: NASDAQ.com)Svájc közel félmillió Microstrategy részvényt birtokol. (Kép: NASDAQ.com)

Amennyiben a svájci (vagy bármilyen más) központi bank nemzetközi tartalékvalutaként tekint a bitcoinra vagy kriptóipari részvényekre, erősítheti a nemzeti valuta értékállóságát.

Vásárolj bitcoint a Bybiten erre a linkre kattintva, és megjutalmazunk akár 5000 USD értékű első befizetési bónusszal